Українська версія
English version
Державна установа
"Інститут генетичної та регенеративної медицини
Національної академії медичних наук України"
       
Про інститут Наукові відділи Конференції
 
 
Персональний кабінет:
Логін*:
Пароль*:
  Реєстрація | Ввійти
Головна» Про інститут» Адміністрація»
МЕНЮ
 
  Про інститут
  Наукові відділи
  Конференції
  Оголошення
  Проекти
  Співпраця
  Державні закупівлі
  Web-ресурси
  Контакти


 

picture

БУТЕНКО Геннадій Михайлович

Директор Інституту, завідувач відділу клітинних та тканинних технологій,
академік АМН України (1994 р.), член-кор. НАН України (1992 p.), член-кор. РАМН (1986 p.), 
доктор медичних наук, професор, 
двічі лауреат Державної премії України, премії НАН України ім. О.О. Богомольця, 
заслужений діяч науки і техніки України,
завідувач лабораторії патофізіології та імунології Державної установи "Інститут геронтології АМН України"

 

Основні напрями наукової діяльності охоплюють дослідження вікових передумов виникнення патології в похилому та старечому віці, причин та механізмів порушень діяльності системи імунітету при старінні, а також розробку ряду фундаментальних проблем геронтології. Ним встановлені характерні форми імунологічних порушень, запропоновані підходи корекції імунного стану людей похилого віку, показана роль імунологічних механізмів у патогенезі обумовленої віком патології та висунута гіпотеза про існування активного чинника, який негативно впливає на функціонування фізіологічних систем, у тому числі стовбурових клітин.

Автор понад 350 наукових праць, у т.ч. 5 монографій, 4 посібників, 1 підручника для вищих медичних закладів, 5 авторських свідоцтв. Підготував 1 доктора та 17 кандидатів наук.

Голова комісії з імунологічних лікарських засобів та продуктів генних технологій Державного фармакологічного центру М03 України, член правління наукових товариств з геронтології та геріатрії; з імунології, алергології та імунореабілітації; з патологічної фізіології; почесний член Російського наукового товариства з геронтології РАН; член редколегій 5 наукових журналів.

Основні наукові праці: «Активные механизмы нарушения функций в процессе старения» (1990); «Старение иммунной системы» (1998); «Остеопороз и иммунная система» (2002); «Возрастные изменения как предпосылка к возникновению возрастной патологии» (2002); «Генетические аспекты старения и возрастной патологии» (2008).